
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1 mm |
| Width | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 400 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 370 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 600 mV |
| Accuracy | 1.6 °C |
| Threshold Voltage | 2.93 V |
| Operating Supply Current | 150 nA |
| Quiescent Current | 150 nA |
| Max Supply Current | 500 nA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 120 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Max Reset Threshold Voltage | 2.974 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 2.857 V |
| Number of Monitored Inputs | 1 |
| Reset Delay Time | 200 ms |
Stock: 16842
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61283
Ext.Price$0.61283
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61283 | $0.61283 |
| 10 | $0.44298 | $4.42980 |
| 25 | $0.39969 | $9.99225 |
| 50 | $0.37510 | $18.75500 |
| 100 | $0.35202 | $35.20200 |
| 300 | $0.33332 | $99.99600 |
| 500 | $0.31561 | $157.80500 |
| 1000 | $0.30434 | $304.34000 |
| 3000 | $0.25810 | $774.30000 |
